fotovenku.gif, 24kB

logo.gif, 10kB

zamek.gif, 27kB
penzion_odkaz.png, 24kB

O nás

Půjdete-li procházkou po Masarykově ulici v Hluboké nad Vltavou směrem z centra, narazíte na nově opravený dům s číslem 54 (207). Na patě domu je základní kámen s datem 1894. V pravé polovině budovy byla zpočátku četnická stanice, která sídlila v patře, v přízemí byl koloniál „U Jiroušků“. Levá polovina budovy byla používána pro bytové účely. Po zrušení četnické stanice byl dům prodán do soukromého vlastnictví. Podle informací pamětníků byl rozdělen podélně. V přízemí byl i nadále koloniál a byt. V prvním patře pouze byty. Po znárodnění byly byty předány do správy Národního výboru a prostory koloniálu do užívání spotřebního družstva Jednota. Ta zde provozovala obchod s potravinami a později textilem. V roce 1980 otevřela Jednota v Hluboké nad Vltavou obchodní středisko kam přesunula síť menších obchůdků a budova byla rozdělena na dvě čísla popisná. Stávající č. 54 a nově v levé polovině na č. 207.

Č. p. 54 koupil od bytového fondu tehdejší nájemník a celá polovina domu byla přestavěna na bytové účely. V přízemí menší byt s dvěma pokoji a kuchyní. V patře prostorný byt se čtyřmi místnostmi a kuchyní. Průjezd byl přestavěn na garáž. Pravá polovina domu č. p. 207 byla také zrekonstruována a upravena na dva byty. Ty dostali náhradou dvě rodiny, jejichž domek musel ustoupit při rozšiřování hlavní silnice Hluboká nad Vltavou- Týn nad Vltavou. Po listopadu 1989 celý dům odkoupil od města majitel č.p. 54 a znova zrekonstruoval levou polovinu č. 207.

V roce 2009 koupili pravou polovinu domu č.p. 54 manželé Švehlovi, kteří se rozhodli využít znalosti historie domu a vybudovali v přízemí kavárnu a prostorný byt, patro po mírných úpravách využili pro možnost ubytování v soukromí. Průjezd a malý dvorek za domem je v letních měsících využíván pro příjemné posezení ubytovaných hostů i zákazníků kavárny.

A takhle tady žijeme. Děkujeme, že jste se pročetli těmito řádkami až k závěru a těším se, že vás uvítám v naší kavárně, nebo že si pro pobyt v našem regionu vyberete náš penzion.

Vaši Alena & Kamil Švehlovi

kavarna_odkaz.png, 23kB
Copyright © 2010 - 2019 by Penzion & Kavárna U Švehlů
Webdesign & Source code by:
stanislav_janu-logo_40pr.png, 8,9kB